Choreografų kūrybinė laboratorija

Geg 27, 2025 | Posted by in Aušrinė, Kūrybinės dirbtuvės, NVŠ, Šokis | 0

Gegužės 23 d. vakarą M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre įvyko jaunųjų choreografų kūrybinės laboratorijos baigiamasis renginys. Žiūrovai išvydo 16 originalių choreografinių kompozicijų, kurias pristatė laboratorijos dalyviai iš Kauno, Klaipėdos, Vilkaviškio, Gargždų, Mažeikių, Šiaulių, Panevėžio ir Kretingos. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų vaikų šokio studijos „Aušrinė” merginos bei pristatė mūsų šokio mokytojos Linos Klepeckaitės-Diržininkienės kūrybinį darbą „Ougas auksa”.

Choreografų kūrybinė laboratorija – tai daugiau nei pusmetį trukęs procesas, subūręs talentingus jaunus šokių mokytojus ir choreografus iš visos Lietuvos. Nuo 2024 m. rudens jie dalyvavo mokymuose, klausėsi paskaitų, gilino žinias, kūrė, eksperimentavo ir brandino choreografinius sumanymus. Kūrybinę laboratoriją globojo profesionalūs mentoriai, žinomi Lietuvos choreografai Leokadija Dabužinskaitė, Laimutė Kisielienė, Donatas Šiniauskas, Edmundas Žička ir choreografas iš Latvijos Agris Danilevičs.

„Aguonėlė“ 2025. Nacionalinis turas

Geg 20, 2025 | Posted by in Aušrinė, Konkursas, NVŠ, Pasiekimai, Šokis | 0

Svarbiausias ir didžiausias Lietuvos vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių konkursas „Aguonėlė“ kas trejus metus suburia per 5 tūkstančius jaunųjų šokėjų. Konkursas pradedamas vietiniais turais, kurių laimėtojai patenka į regionines atrankas. Tik apie šimtą geriausių regionuose pripažintų kolektyvų susitinka varžytis nacionaliniame ture. Šiame ture dalyvavo ir vaikų šokio studijos „Aušrinė” merginos bei pelnė II laipsnio diplomą!

„Mārsils“ - 25

Geg 20, 2025 | Posted by in Festivalis, Šokis, Spacierius | 0

 

Gegužės 17 d. vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spacierius” aplankė Paviluosto (Latvija) liaudiškų šokių kolektyvą „Mārsils“ ir kartu atšventė jų 25-ąsias metines. Miestelio aikštėje vyko nuoširdus ir energingas koncertas – šventė, kurioje visi šoko iki širdies gelmių!

 

„Supporting inclusive education by social and emotional learning” - mokymosi veiklos Lenkijoje

Geg 20, 2025 | Posted by in Erasmus+, ES, SIESEL, Uncategorized | 0

Gegužės 6-8 dienomis Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów 8 Drezdeńskiej Dywizji Piechoty mokykloje (Sianow, Lenkija) vyko ketvirtasis, baigiamasis programos „Erasmus+“ mažos apimties partnerystės projekto bendrojo ugdymo srityje Nr. 2023-1-PL01-KA210-SCH-000151546 „Supporting inclusive education by social and emotional learning” (SIESEL) partnerių susitikimas.

Mokymosi veiklų metu mokytojai bei mokiniai iš Ispanijos, Turkijos, Lenkijos bei Lietuvos susipažino su Lenkijos švietimo sistema, dalyvavo emocinių ir socialinių kompetencijų pažinimo veiklose.

Socialinio ir emocinio mokymosi veiklų metu projekto partneriai ugdė bei tobulino žinias apie smalsumą, kūrybiškumą, atsakomybę, energiją, komunikabilumą ir atkaklumą, mokytojai dalyvavo apskritojo stalo diskusijose.

Mokymosi veiklų Lenkijoje metu projekto partneriai patobulino  SEL (SEU) žinias ir įgūdžius, įgytą patirtį perteiks savo kolegoms bei panaudos savo mokyklose ir klasėse.

„Klumpakojis 2025“

Balandžio 26-ąją, Klaipėdos Žvejų rūmus užtvindė tūkstantinė lietuviško liaudiško šokio mylėtojų ir puoselėtojų minia. Čia vyko VII tautinių šokių grupių ir ansamblių konkursas-festivalis „KLUMPAKOJIS“. Šiemet festivalis buvo ypatingas – minėjome žinomo lietuvių tautinių šokių kūrėjo, LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedros įkūrėjo ir ilgamečio jos vedėjo, profesoriaus Juozo Gudavičiaus 99-ąsias gimimo metines. Šia proga festivalio metu buvo skiriami specialūs prizai už geriausiai atliktą J. Gudavičiaus autorinį šokį.
Vyresniųjų šokių grupėje IV laipsnio diplomą pelnė VšĮ „Edukateka“ liaudiškų šokių grupė „Spacierius“.
Konkurse-festivalyje dalyvavo 44 jaunimo ir vyresniųjų šokių kolektyvai bei ansambliai (beveik 1000 dalyvių) iš visos Lietuvos bei Punsko (Lenkija).
VII-asis „Klumpakojo“ konkursas įrodė, kad šiandien, didelių permainų ir globalizacijos amžiuje, tautinis šokis nenuėjo į nebūtį. Jis – gyvas ir jį šoka vis naujos kartos. „Klumpakojis“ – tai daugiau nei konkursas. Tai šventė, kuri sujungia skirtingas kartas, miestus ir šalis, puoselėja lietuviškas tradicijas.
Konkursą-festivalį „Klumpakojis 2025“ organizavo VŠĮ „Edukateka“, kultūros centras Žvejų rūmai, LMTA Šokio katedra.

„Šuokuom, šuokam ė da šuoksem...“

Bal 14, 2025 | Posted by in Festivalis, Šokis, Spacierius | 0
Saulėtą Verbų sekmadienį nuskambėjo jau 17-oji liaudiškų šokių šventė „Šuokuom, šuokam ė da šuoksem…“!
Salantų kultūros centre pasirodė šokių kolektyvai iš Salantų, Darbėnų, Žlibinų, Nidos, Klaipėdos, o skambią muziką dovanojo kapelija „Ratilai“ iš Vilniaus, Salantų kultūros centro kapela „Strazdelis“ (vad. Irmantas Norkus). 
Šventėje dalyvavo: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ tautinių šokių grupė „Kalnapušė“ (vad. Taurūnas Baužas), VšĮ „Edukateka“ vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spacierius“ (vad. Saulius Rudelis ir Martynas Kazlauskis), Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Okata“ (vad. Birutė Bendikienė), Plungės r. sav. Žlibinų kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Sausdravielis“ (vad. Loreta Vaitkutė), Salantų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Salanta“ (vad. Martynas Kazlauskis), Kretingos r. Salantų gimnazijos jaunuolių ir merginų tautinio šokių grupės (vad. Martynas Kazlauskis).
 

„Aguonėlė 2025“

Balandžio 12 d. prasidėjo vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ regioniniai turai, kuriuose dėl geriausiųjų vardo varžosi per šimtą šokių grupių, studijų ir ansamblių iš visos Lietuvos.

Svarbiausias ir didžiausias Lietuvos vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių festivalis „Aguonėlė“ kas trejus metus suburia per 5 tūkstančius jaunųjų šokėjų. Konkursas pradedamas vietiniais turais, kurių laimėtojai keliauja į regionines atrankas ir tik apie šimtą geriausiais regionuose pripažintų kolektyvų susitinka varžytis nacionaliniame ture.

Mūsų vaikų šokio studijos „Aušrinė“ merginos regioniniame ture Kretingoje pelnė II laipsnio diplomą bei kelialapį į nacionalinį turą, kuris vyks gegužės 17 – 18 dienomis Prienuose.

Konkursinis festivalis „Aguonėlė“ – vienas svarbiausių renginių, padėsiančių kolektyvams geriau pasirengti 2026 m. Lietuvos moksleivių dainų šventei.

 

 

„Skaitmeniniai šiandienos ir rytojaus lyderiai“ – mokymai Maltoje

2025 m. vasario 25 – 27 dienomis, Maltos Newark mokykloje vyko pirmasis programos „Erasmus+“ Bendrojo ugdymo strateginės partnerystės projekto Nr. 2024-1-RO01-KA220-SCH-000245945 „Digital leaders of today&tomorrow“ (DIGI-LEAD) partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo projekto partneriai iš Rumunijos, Turkijos, Ispanijos , Lietuvos bei Maltos.  Mokytojų mokymų metu projekto dalyviai susipažino su kodavimo bei robotikos pradmenimis, robotikos integravimu į ugdymo(si) procesą, STEAM veiklas bei integravimo įvairiose srityse strategijomis. Praktinių užsiėmimų metu mokymų dalyviai išbandė „Shpero Bolt Robots“ galimybes. Sferinis mokomasis robotas, pagamintas Sphero. „Bolt“ yra labai pažengęs STEAM kodavimo ir mokymosi kamuolys, skirtas 8 metų ir vyresniems vaikams. Sphero BOLT kodavimo robotas yra iki šiol pažangiausias „Sphero“ kodavimo robotas, suteikiantis dar daugiau būdų išreikšti išradingas idėjas ir patirti programavimo galią. Taip pat projekto dalyviai susipažino su Maltos švietimo sistema, aplankė Maltos įžymias vietas, dalyvavo apskritojo stalo diskusijose.

* Projektas yra finansuojamas iš Erasmus+ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

* Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

„Projektų Mugė 2025“ – tarptautinė projektų paroda - mini mokymai!

Vasario 17 dieną Klaipėdos Gedminų progimnazijoje nuvilnijo X-oji tarptautinė projektų paroda-mini mokymai „Projektų Mugė 2025“, kurią organizavo VšĮ „Edukateka“ kartu su Švietimo mainų paramos fondu bei Klaipėdos Gedminų progimnazija. 

Renginio tikslas – sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą.  Mugėje dalyvavo ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, profesinio ugdymo įstaigų, aukštųjų mokyklų komandos, kurios išradingai pristatė 105 įvairaus lygmens projektų. Projektų vykdytojai dalijosi patirtimi, kaip sukurti projektą, kad būtų efektyviai integruojamas į ugdymo procesą ir jį papildytų bei praturtintų, suteiktų galimybę atsiskleisti įvairių gebėjimų mokiniams.

Mugės metu mokytojai turėjo galimybę net tik susipažinti su kitų švietimo įstaigų projektais, bet ir mokytis, dalyvaudami mini mokymuose, kūrybinėse dirbtuvėse ir paskaitose: „Nordplus“ programos galimybės mokykloms, „Erasmus+“ mobilumo projektų galimybės, „Erasmus+” ir mokinių mobilumas. Projekto vyksmą palaikantys ir motyvuojantys aspektai”, „20 metų su eTwinning“, „Komandinio darbo galia“, „Pažintis su Valdorfo pedagogika“, „Informatinis mąstymas – raktas į problemų sprendimą“, „Mano draugas stresas: kaip valdyti produktyvumą ir išvengti perdegimo“, „Matematikos ir kitų dalykų integracija su EditAI“ ir kt. Savo projektine patirtimi taip pat dalijosi kolegos iš Lenkijos, Latvijos, Kroatijos, Rumunijos, Estijos bei Ispanijos. 

Didelis dėmesys buvo skiriamas jauniesiems projektų dalyviams: mokiniai aktyviai mokėsi, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, kūrybinėse dirbtuvėse: „Kūrybinė matematika“, „Sprendimų priėmimas multimilijardinėse platformose: Facebook, Booking, Vinted, Netflix, LinkedIn ir kt.“, „Emocijų ir judesio sintezė“, „Profesijų labirintai“. 

Mugės dalyviai ir lankytojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su interaktyviomis (ir ne tik) mokymo(si) priemonėmis, programine įranga švietimui, mokymais bei edukacijomis, baldais švietimo įstaigoms, kurias pristatė UAB „Biznio mašinų kompanija“, MB „Creator Japonicus“, VšĮ „Mokymosi mokykla“, UAB “Pikade Baltics“, VŠĮ „Edukacijos forumas“.

Motyvuojantys lektorių pasisakymai, inovatyvios idėjos, pedagogų bendrystė neabejotinai  įkvėpė naujiems iššūkiams!

 

 

,,Žaidimų kelionė iš praeities į dabartį”

 Vasario 1 – 10 dienomis „Erasmus+“ projekto jaunimo mainų srityje Nr. 2024-1-TR01-KA152-YOU-000234090 „Gaming Journey From Past To Present” (G-GOY) veiklos vyko Kirklarelyje, Turkijoje. Jose dalyvavo projekto partneriai iš Turkijos, Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos. Kiekvienas rytas prasidėdavo nuo rytinės mankštos – vaikystės žaidimų. Projekto dalyviai dalyvavo edukacinėse ir kūrybinėse dirbtuvėse, dirbo grupėse ir apžvelgė savo veiklos rezultatus. Kultūros vakaro metu, vaišinantis partnerių šalių tradiciniais patiekalais, projekto dalyviai geriau pažino skirtingas kultūras. Šis projektas yra kultūrinis tiltas, kurio tikslas – atgaivinti seniau žaistus, bet dabar primirštus žaidimus bei tyrinėti skirtingų kultūrų žaidimų istoriją. Dauguma žaidimų įvairiose šalyse yra panašūs, tačiau kiekviena tauta į juos įneša savo unikalų akcentą. Kultūrinio sąmoningumo ugdymas yra svarbus projekto rezultatas.

* Projektas yra finansuojamas iš Erasmus+ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

* Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.