„Projektų Mugė 2025"

 

Artėja mūsų laukiamiausias renginys – tarptautinė projektų paroda – mini mokymai „Projektų Mugė 2025“! Kviečiame Jus sudalyvauti bei kartu padaryti šį renginį neįtikėtinai įdomų ir naudingą! Šis jubiliejinis renginys suteiks puikią galimybę pristatyti savo projektus, pasisemti naujų žinių bei patirties ir, žinoma, pasimėgauti puikia kompanija!

Kada ir kur?

  • Data: 2025 m. vasario 17 d.
  • Laikas: 10 val.
  • Vieta: Klaipėdos Gedminų progimnazija (Gedminų g. 3, Klaipėda)

PROJEKTŲ MUGĖS NUOTATAI

Registracija Mugės dalyviams ir lankytojams – iki 2025 m. vasario 14 d. 14 val.  

Registracija įstaigai, ketinančiai Mugėje pristatyti projektus iki 2025 m. vasario 6 d. 14 val.

„PROJEKTŲ MUGĖS” MOKYMŲ PROGRAMA

  • „Projektų mugės“ atidarymas, kuriame susipažinsime su mūsų renginio dvasia!
  • Projektų pristatymai – nebijokite pasirodyti ir parodyti, ką nuveikėte!
  • Mini mokymai, kūrybinės dirbtuvės mokytojams bei mokiniams – sužinokite ir įgykite naujų įgūdžių!
  • Diskusijos ir klausimai – pasidalinkite mintimis, idėjomis ir šypsenomis!

Tai bus puiki proga susipažinti su naujais projektais, užmegzti vertingus kontaktus ir pasidalinti gerąja patirtimi.

Pasiruoškite smagiems susitikimams, naujoms idėjoms ir nepamirštamoms akimirkoms! Laukiame Jūsų, kad kartu sukurtume nuostabų renginį!

GALIMYBĖ UŽSISAKYTI PIETUS ( likus 2-3 savaitės iki renginio.

 

 

„NUPINKIM MARGĄ ŠOKIŲ PYNĘ“

Lap 25, 2024 | Posted by in Festivalis, Šokis, Spacierius | 0

 

Y SAKUOMA, KOL MENI TRADICIJAS TOL ESI GYVS I TO, I TAVA TAUTA.

Jau tryliktą kartą Žlibinų kultūros centre vyko tradicinis liaudiškų šokių festivalis „NUPINKIM MARGĄ ŠOKIŲ PYNĘ“.  Scenoje sukosi kolektyvai: „SPACIERIUS“ iš Klaipėdos, „DŽIUGAS“ iš Telšių, „SALANTA ” iš Salantų, nuotaikingais šokiais stebino svečiai iš Šakių „GIRĖNAI“ ir žinoma patys organizatoriai Žlibinų kultūros centro liaudiškų šokių grupė „SAUSDRAVIELIS“.

 

„KLUMPAKOJIS“ VĖL DREBINS KLAIPĖDĄ

Lap 16, 2024 | Posted by in Festivalis, Klumpakojis, Konkursas, Šokis | 0

Ech, tai vija pinavija

Visą naktį klumpėm lijo,

Geras dėdė jas surinko

Žiūri – Klumpakojui tinka.

                      B. Gražys.

Klaipėdos Šokio katedra kartu su kultūros centru Žvejų rūmai ir VŠĮ „Edukateka“ organizuoja respublikinį tautinių šokių konkursą-festivalį „Klumpakojis“. Prieš 74 metus prof. J. Gudavičiaus sukurtas sceninis „Klumpakojo“ šokis šlovingai keliauja per Lietuvos ir pasaulio scenas, taip garsindamas lietuvių tautinio šokio meną. Konkurso tikslas – skatinti lietuvių tautinio šokio sklaidą, kartu puoselėti naujų tautinio šokio kompozicijų kūrybą.

Tikimės, kad VII-asis „Klumpakojo“ konkursas įrodys, kad šiandien, didelių permainų ir globalizacijos amžiuje, tautinis šokis nenuėjo į nebūtį. Jis gyvas ir jį šoka vis naujos kartos.

„Klumpakojo“ festivalis – konkursas vyks 2025 m. balandžio 26 dieną Klaipėdos m. savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmuose.

Maloniai kviečiame jame dalyvauti jaunimo ar vyresniojo amžiaus tautinių šokių grupes/kolektyvus/ansamblius. Konkursui šokių grupės parengia 2, dainų ir šokių ansambliai 3 tautinius šokius. Atskirais prizais bus vertinama geriausiai atliktas J. Gudavičiaus šokis ir paties vadovo sukurtas darbas.

Festivalio – konkurso „Klumpakojis 2025“ nuostatai

 

 

 

„Skaitmeniniai šiandienos ir rytojaus lyderiai“

Mūsų įstaiga laimėjo finansavimą dalyvauti dvejus metus truksiančiame programos „Erasmus+“ Bendrojo ugdymo strateginės partnerystės projekte Nr. 2024-1-RO01-KA220-SCH-000245945 „Digital leaders of today&tomorrow“ (DIGI-LEAD). Šiam projektui įgyvendinti skirta 120000 eurų dotacija. Projekto trukmė – 2024 m. spalio 1 d. – 2026 m. rugpjūčio 30 d.

Projekto koordinatorius – SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BRANESTI (Branesti, Rumunija)

Partneriai:

KECIOREN ILCE MILLI EGITIM MUDURLUG (Ankara, Turkija)

SEHİT AHMET OZSOY KIZ ANADOLU IMAM HATIP LISESI (Ankara, Turkija)

NEWARK SCHOOL (Floriana, Malta)

Col·legi Igualada, SL (Igualada, Ispanija)

VŠĮ „EDUKATEKA“ (Klaipėda, Lietuva)

Projekto koordinatorius ir kontaktinis asmuo įstaigoje – Saulius Rudelis

 

 

Trumpas projekto aprašymas

Bendradarbiavimo partnerysčių projektai (KA220), kuriais siekiama remti novatoriškos praktikos plėtotę, perdavimą ir (arba) įgyvendinimą, taip pat bendrų iniciatyvų, kuriomis Europos lygmeniu skatinamas bendradarbiavimas, tarpusavio mokymasis ir keitimasis patirtimi, įgyvendinimą. Šių projektų rezultatai turėtų būti pakartotinai panaudojami, perkeliami, kuo plačiau taikomi ir, jei įmanoma, turi turėti stiprų tarpsektorinį aspektą.

Projekto tikslai:

– Pedagogų kvalifikacijos tobulinimas: įgyvendindami projektą sieksime, kad 60 % pedagogų įgytų/įsisavintų naujoviškus robotikos ir kodavimo dėstymo metodus, vykdydami specializuotas mokymo programas tarptautinėje veikloje ir siekdami projekto rezultatų.

– Ugdyti mokinių susidomėjimą STEM ir tobulėti. Mūsų tikslas yra sužadinti 70 % mokinių (45 mokinių mobilumo programose ir bent 2200 mokinių mokyklose partnerėse) aistrą ir smalsumą STEM disciplinoms visose mokyklose partnerėse.

– Bendradarbiavimo ir inovacijų skatinimas

 

Laukiami projekto rezultatai:

  • Ugdyti mokinių ir mokytojų kodavimo įgūdžius;
  • Ugdyti darbo komandoje įgūdžius, socialinius įgūdžius, skaičiavimo ir kritinio mąstymo gebėjimus;
  • Turėti aiškią mokinių karjeros plėtros viziją;
  • Pedagoginės ir metodinės patirties įgijimas pedagogams;
  • Skaitmeninio mokymosi rinkinys mokytojams ir mokiniams;
  • Projekto svetainė ir socialinė žiniasklaida;
  • Mokinių projektų aplankas;
  • Poveikio vertinimo ataskaita;
  • Kodavimo klubai;
  • Seminarai ir kiti mokymai mokytojams;
  • eTwinning projektas

 

Galutiniai projekto produktai:

– Mokytojų ir mokinių skaitmeninio mokymosi rinkinys: el. vadovas su pamokų planais, vaizdo įrašais ir pristatymais apie kodavimą ir robotiką, sukurtas tarptautinės veiklos metu.

– Projekto svetainė ir socialinė media: reguliariai atnaujinama svetainė ir „YouTube“ kanalas, įskaitant kodavimo pamokas, klasės projektus ir renginių dokumentavimą.

– Mokinių projektų aplankas: internetinis mokinių kodavimo ir robotikos projektų rinkinys, sudarytas tarptautinių mainų metu įvairiais skaitmeniniais formatais.

– Poveikio vertinimo ataskaita: ataskaita, kurioje analizuojami apklausų, testų, mobilumų ir grįžtamojo ryšio duomenys, siekiant nustatyti projekto poveikį skaitmeniniams įgūdžiams ir STEM kompetencijoms.

 

„Supporting inclusive education by social and emotional learning” - mokymosi veiklos Turkijoje

Spa 30, 2024 | Posted by in Erasmus+, Projektas, SIESEL | 0

Spalio 21 – 26 dienomis. Hamza Yerlikaya Ortaokulu mokykloje (Sivas, Turkija) vyko trečiasis programos „Erasmus+“ mažos apimties partnerystės projekto bendrojo ugdymo srityje Nr. 2023-1-PL01-KA210-SCH-000151546 „Supporting inclusive education by social and emotional learning” (SIESEL) partnerių susitikimas.

Mokymosi veiklų metu mokytojai bei mokiniai iš Ispanijos, Turkijos, Lenkijos bei Lietuvos susipažino su Turkijos švietimo sistema, atliko interaktyvias veiklas Sivas mieste, aplankė Turkijos miestą Kapadokiją, mokėsi tradicinių turkiškų šokių. „Edukatekos“ ugdytinės išmokė projekto dalyvius lietuvišką šokį „Transkveras”, pristatė lietuviškus žaidimus, vedė emocinių ir socialinių kompetencijų pažinimo veiklas.

Socialinio ir emocinio mokymosi veiklų metu projekto partneriai ugdė bei tobulino žinias apie smalsumą, kūrybiškumą, atsakomybę, energiją, komunikabilumą ir atkaklumą, mokytojai dalyvavo apskritojo stalo diskusijose.

Mokymosi veiklų Turkijoje metu projekto partneriai patobulino  SEL (SEU) žinias ir įgūdžius, įgytą patirtį perteiks savo kolegoms bei panaudos savo mokyklose ir klasėse.

„Žaidimų kelionė iš praeities į dabartį“

Spa 30, 2024 | Posted by in Erasmus+, G-GOY, KA152, Projektas | 0

Mūsų įstaiga laimėjo finansavimą dalyvauti vienerius metus truksiančiame programos „Erasmus+“ projekte jaunimo mainų srityje Nr. 2024-1-TR01-KA152-YOU-000234090 „Gaming Journey From Past To Present” (G-GOY). Šiam projektui įgyvendinti skirta 26916 eurų dotacija. Projekto trukmė – 2024 m. spalio 1 d. – 2025 m. rugsėjo 30 d.

Projekto koordinatorius – KIRKLARELİ GENÇLİK MERKEZİ (Kirklareli, Turkija)

Partneriai:

LUTSK NATIONAL TECHNICAL UNIVERSITY (Lutsk, Ukraina)

MIEJSKI DOM KULTURY W BEŁŻYCACH (Bełżyce, Lenkija)

VŠĮ „EDUKATEKA“ (Klaipėda, Lietuva)

Projekto koordinatorius ir kontaktinis asmuo įstaigoje – Saulius Rudelis

Trumpas projekto aprašymas

Jaunimo mainų projektai (KA152): organizacijų ar neformalių jaunimo grupių projektai, kuriais trumpam laikui suburiamas 13–30 metų jaunimas iš įvairių šalių ir jiems sukuriama erdvė dalytis patirtimi, mokytis vieniems iš kitų

Pagrindinis projekto tikslas – sukurti ryšį tarp jaunų žmonių, skatinant kultūrų sąveiką darbo su jaunimu sistemoje. Įgyvendinant projektą bus siekiama prisidėti prie tradicinių kultūrų išsaugojimo per pamirštus žaidimus ir suteikti jaunimui galimybę iš arčiau pažinti kultūrų įvairovę.

Laukiami projekto rezultatai:

                          – didinti kultūrinę sąveiką: projekto pagalba didinti jaunų žmonių supratimą ir sąveiką apie skirtingas kultūras.

                          – atgaivinti tradicinius žaidimus: išlaikyti gyvus tradicinius žaidimus, kurie išnyko ar yra užmiršti, ir atgaivinti šiuos žaidimus tarp jaunesnių kartų.

                           – kultūriniai mainai ir dalijimasis: skatinti dalijimąsi žiniomis ir patirtimi tarp skirtingų kultūrų jaunimo per kultūrinius žaidimus.

                           – bendruomenės dalyvavimas: stiprinti jaunų žmonių socialinius ryšius, didinant bendruomenės dalyvavimą vykdant veiklas, kurios bus organizuojamos vykdant projektą.

                            – kultūros paveldo išsaugojimas: kultūros paveldo išsaugojimas per tradicinius žaidimus ir jo perdavimas ateities kartoms.

                            – skatinti kūrybiškumą ir bendradarbiavimą: įgalinti jaunimą ugdyti savo kūrybiškumą ir užsiimti kultūriniu bendradarbiavimu.

Kartu su kitais laukiamais projekto įgyvendinimo rezultatais, pagrindinis mūsų tikslas yra sukurti stipresnę kultūrinę sąveiką ir supratimą tarp skirtingų kultūrų jaunuolių. Kultūrinis sąmoningumas yra svarbiausias projekto tikslas. Šio projekto dėka jaunimas atras, pasidalins ir atgaivins tradicinius, užmarštin nugrimzdusius žaidimus; taigi jie prisidės prie kultūros paveldo išsaugojimo. Be to, organizuojamų renginių ir veiklų pagalba, siekiama stiprinti bendruomenės dalyvavimą, formuoti socialinius ryšius tarp jaunimo ir sukurti teigiamą poveikį visoje visuomenėje.  Projekto pagalba planuojama prisidėti prie jaunų žmonių bendradarbiavimo ir solidarumo didinimo, leidžiant jiems susiburti siekiant bendro tikslo. Galiausiai kultūrinio sąmoningumo ugdymas bus svarbus mūsų projekto rezultatas. Iš arčiau pažindami vieni kitų kultūras, jaunuoliai sumažins išankstines nuostatas, pasisems jėgų iš kultūrinės įvairovės ir skleis šį supratimą savo bendruomenėse.

Šokių diena „Amžių tiltais“

Šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų” Šokių dienos koncertas, kuriame dalyvavo vaikų šokio studijos „Aušrinė“ merginos bei vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spacierius“, žiūrovus nustebino atlikėjų masiškumu – aikštėje pasirodė net 9000 atlikėjų. Šokėjai aikštėje kūrė įspūdingas kompozicijas, o žiūrovų akys lakstė, bandydamos sugauti sukinius, žingsnelius, rankų mostus. Kompozicijos buvo atliekamos taip organiškai, tarsi visi šokėjai kasdien repetuotų tūkstantiniame rate.

 

„Supporting inclusive education by social and emotional learning” - mokymosi veiklos Ispanijoje

Birželio 11 – 14 dienomis IES Trevenque mokykloje – La Zubia (Granada, Ispanija) vyko antrasis programos „Erasmus+“ mažos apimties partnerystės projekto bendrojo ugdymo srityje Nr. 2023-1-PL01-KA210-SCH-000151546 „Supporting inclusive education by social and emotional learning” (SIESEL) partnerių susitikimas. Mokymosi veiklų metu mokytojai bei mokiniai iš Ispanijos, Turkijos, Lenkijos bei Lietuvos susipažino su Ispanijos švietimo sistema, IES Trevenque mokyklos veikla, lankėsi La Blanca Paloma mokykloje. 

Socialinio ir emocinio mokymosi veiklų metu projekto partneriai ugdė bei tobulino žinias bei kompetencijas apie atvirą mąstymą (toleranciją, smalsumą, kūrybiškumą), emocinį reguliavimą (emocinė kontrolė, atsparumas stresui, optimizmas), užduočių atlikimą (atsakomybė, pasiekimų motyvacija, savikontrolė), bendradarbiavimą (bendradarbiavimas, empatija, pasitikėjimas), bendravimą su kitais (energija, komunikabilumas, atkaklumas), dalyvavo apskritojo stalo diskusijose.

Kuptūrinės programos metu projekto partneriai La Zubijos, Granados miestus, susipažino su ispanų tradicijomis bei kultūra. 

Mokymosi veiklų Ispanijoje metu projekto partneriai patobulino SEL (SEU) žinias ir įgūdžius, įgytą patirtį perteiks savo kolegoms bei panaudos savo mokyklose ir klasėse.

 

* Projektas yra finansuojamas iš Erasmus+ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

* Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Vakarų Lietuvos dainų šventė 2024

Bir 17, 2024 | Posted by in Aušrinė, Dainų šventė, NVŠ, Šokis, Spacierius | 0

 

Birželio 9 dieną Klaipėdos Vasaros koncertų estradoje nuvilnijo Vakarų Lietuvos dainų šventė, kurioje dalyvavo vaikų šokio studijos „Aušrinė” merginos bei vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spacierius”. Šių metų šventė buvo skirta Lietuvos dainų šventės 100-mečiui. Dainų šventėje dalyvavo daugiau nei 6500 dalyvių, per 270 kolektyvų iš 71 Lietuvos miesto ir miestelio!

„4 VANDENŲ KRAŠTAS – UPĖ“

 

Birželio 1 dieną vaikų šokio studijos „Aušrinė“ merginos bei vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spacierius“ dalyvavo Minijos slėnyje vykusioje Mažojoje šokių ir dainų šventėje „4 VANDENŲ KRAŠTAS – UPĖ“, skirtoje Gargždų miesto įkūrimo 771 metinėms.