Projekto „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė“ baigiamasis renginys

Lapkričio 16-ąją – daugiau negu 700 Lietuvos švietimo įstaigų minėjoTarptautinę tolerancijos dieną. Šią dieną mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tais metais valstybės narės priėmė Tolerancijos principų deklaraciją, kuri teigia, kad „toleranciją ugdo žinojimas, atvirumas, bendravimas, minties, sąžinės ir įsitikinimų laisvė“. Vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti ir gerbti skirtumus.

Unikali Klaipėdos krašto geografinė padėtis bei istorija lėmė, kad Klaipėdos kraštas yra daugiatautis, daugiakultūris, čia gyvena skirtingų pažiūrų, tradicijų ir religijų žmonės. Programos „Kultūros edukacija“ projektas „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė“ ir buvo skirtas tam, kad pažintume savo ir kitų tautų, gyvenančių Klaipėdos krašte, kultūrines vertybes, suprasti kultūrinius panašumus bei skirtumus, atskleisti savitą, unikalų šio krašto veidą.

Lapkričio 26 dieną vykęs projekto baigiamasis renginys ir buvo skirtas Tolerancijos dienai paminėti. Šiame renginyje dalyvavę projekto partneriai, daugiau nei 120 moksleivių iš VšĮ „Edukateka“, Klaipėdos Gedminų progimnazijos, Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinės mokyklos, Klaipėdos r. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro, Klaipėdos Litorinos mokyklos, Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos atliko Klaipėdos krašte gyvenančių tautų šokius bei dainas, žaidė žaidimus, neužmiršdami ir savo gimtojo – Klaipėdos krašto. Renginyje dalyvavusi Klaipėdos m. savivaldybės  Tautinių kultūrų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Stonkienė, projekto dalyviams pristatė Tautinių kultūrų centro veiklą. Renginio metu taip pat buvo pristatytas galutinis projekto produktas – elektroninė knyga apie Klaipėdos krašte gyvenančių tautinių mažumų kultūrą bei papročius, o projekto dalyviams buvo įteikti kalendoriai su jų pačių pieštais tautiniais kostiumais. Taip pat buvo atidaryta mokinių kurta tautinių kostiumų paroda, šiuo metu esanti Gedminų progimnazijos Tolerancijos centre.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Baltas paukštis simbolizuoja tyrumą, meilę, taiką, atnešamą gerą žinią. Renginio pabaigoje projekto dalyviai buvo pakviesti prisijungti prie šios akcijos bei baltiems paukščiams patikėti nešti gerą žnią, skleisti toleranciją. Ant paukščio sparnų projekto dalyviai užrašė palinkėjimus savo Klaipėdos krašto žmonėms…

 

Elektroninė knyga – „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė”

 

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

LTK_Logotipas          LRKM logo LT visi-01