Metodinė medžiaga

Jolanta

Balčiūnaitė

 

Allegro. Šoka mažieji Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla Rinkinyje „Allegro. Šoka mažieji“ publikuojama 18 originalių Jolantos Balčiūnaitės grafikos darbų ir muzikinių kompozicijų parašytų klasikinio šokio pamokos III (Allegro) daliai. Leidinys skirtas koncertmeisteriams ir choreografijos mokytojams, vedantiems klasikinio šokio pamokas įvairių profilių ir lygio ugdymo įstaigose: choreografijos ir baleto mokyklose, studijose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose.

 

„Allegro. Šoka mažieji“  I dalis

„Allegro. Šoka mažieji“ II dalis

Autorių grupė
 
Klaipėdos kraštas – Kultūrų kryžkelė Priekulės Ievos Simonaitytės, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos, Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinės mokykla, Klaipėdos Litorinos, Ievos Simonaitytės mokyklos, Gedminų progimnazija, Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras, VšĮ „Edukateka“ Programos „Kultūros edukacija“ projekte „Klaipėdos kraštas – kultūrų kryžkelė“ dalyvavo mokiniai. Projekto idėja – atskleisti ir suvokti savo ir kitos tautos, gyvenančios Klaipėdos krašte, kultūrines vertybes, suprasti kultūrinius panašumus bei skirtumus. Mokiniai mokėsi savo ir kitų Klaipėdos krašte gyvenančių tautų liaudies ir populiarių dainų, tautinių šokių, kūrė tautas suvienijantį projekto simbolį, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, edukaciniuose renginiuose. Projekto dalyviai dalijosi jų surinkta informacija apie Klaipėdos krašte gyvenančių tautinių mažumų kultūros paveldą bei sukūrė elektroninę knygą, pristatančią Klaipėdos krašte gyvenančių tautinių mažumų papročius bei tautinius patiekalus lietuvių, anglų, rusų bei vokiečių kalbomis.

KKKK_knyga parsisiųsti.

 Regina Zavadskytė,

Ramona Valiūtė 

 Muzika džiazinio šokio pamokoms Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras  

Ši medžiaga buvo surinkta ir susisteminta, nes nėra specialių rinkinių, skirtų džiazinio šokio pamokoms. Natos buvo rinktos bendradarbiaujant Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro koncertmeisterei ekspertei Raginai Zavadskytei ir tos pačios įstaigos šokio mokytojai Ramonai Valiūtei. Šiame rinkinyje yra surinktos džiazinės muzikos, populiariosios muzikos su džiazo fragmentais natos. Muzika yra skirtingų tempų, charakterių, muzikinių metrų, tinkanti energingam, sinkopuotam, greitam judesiui, ir atvirkščiai – plastiškam, lėtam judesiui, tempimo pratimams. Rinkinys tinka kūno apšilimui, šokėjo technikos ir muzikalumo lavinimui. Tai puiki pagalba tiek koncertmeisteriui, tiek šokio mokytojui. Muzika suteikia galimybę improvizuoti ne tik koncertmeisteriui, bet ir šokio mokytojui, šokėjui. Siūloma šiuos kūrinius išmokti atmintinai, nes koncertmeisteris turi stebėti ir šokio mokytoją, ir šokėjus.

Muzika džiazinio šokio pamokoms